Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 12813002



*

nr 1281 3002


Ellen Favorin

(1853-1919), Finland


Oljemålning, Vinterkust. Sign EF. Olja på duk, 41x87 cm


Ellen Favorin, finlandssvensk bildkonstnär född 1853, död 1919.

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 14 oktober 2019
kl 20:53:27



  • Konstnär/Designer

Ellen Favorin

Ellen Favorin, finlandssvensk bildkonstnär född 1853, död 1919.

Läs mer om Ellen Favorin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ellen favorin europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar vinterkust
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:53
  • 6350 OljemÃ¥lning
    Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:24
  • 6046 OljemÃ¥lning
    Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr